Návštěvní kniha Hlavní stránka Historie Letošní sezóna Sezóna 2003/2004 Fotogalerie Běh do Mukařova
 
Mukařov - Jivina 3:4 (1:3)

4.6.2005
Utkání s postupující Jivinou přineslo vše co pravé derby má mít. Pomalované hlavy hostů slavících postup, hodně branek pro potěšení diváků a zbytečnou nervozitu, i když nikomu o nic nešlo.
Do základní sestavy našeho mužstva nastoupil od počátku náš trenér František Ouředník, který se tak s námi rozloučil . Myslíme si , že za dva roky jeho působení u nás vytvořil dobrý tým , který svou sílu prokázal v letošním ročníku, a za jeho práci pro nás mu patří upřímné "děkujeme Franto".
Samotný zápas byl obrazem dvou rozdílných poločasů . Ten první patřil Jivině, která nás přehrávala svou důrazností v obraně a s rychlými protiútoky, které dokázala i proměni . V 15. min centr na branku náš brankář nešťastně vyrazil na pravou stranu, kde osamocený útočník zblízka na 0:1. V 17. min předvedl opět svůj herecký talent jivinský Novák , který bráněn Tremmlem zakopává o svou nohu a z násedující penalty bezpečně skóruje na 0:2. Jeden z našich útoků v této části hry (23.min.) začal Kamenický, který na pravé straně zpracoval těžký míč a jeho přesný centr využil Košek a hlavou snížil na 1:2 . Hosté brzy odpovídají střelou z vápna , která prochází vápnem na pravou stranu a opět zblízka na 1:3 (28. min.). Konec poločasu přinesl i naše šance , kdy dvě tečované střely Koška končí těsně vedle branky hostí .
Začátek druhého poločasu patřil ještě Jivině , která využila centr z pravé strany a zvýšila na hrozivých 1:4. Hra se postupně vyrovnala a taktovku přebralo naše mužstvo díky výborné hře Hrdiny ve středu pole. Zvrat přináší 62. minuta, kdy je faulován střídající Šimek v pokutovém území. Nařízenou penaltu však Hrdina posílá pouze do břevna . Následující náš útok končí faulem na pravé straně vápna hostí a tentokráte se Hrdina nemýlí a střelou přes zeď snižuje na 2:4 . Po výkpou hostí naše obrana získala míč a přihrávka Smetany znovu našla Hrdinu , který postupoval středem hřiště a z dobrých dvacetipěti metrů jeho překvapivá střela končí v brance hostí - 3:4. V této části, a až do konce utkání, je naše mužsto lepší a přehrává sebevědomé hráče Jiviny. K remíze nám chybělo to pověstné štěst , a některé výroky rozhodčího Zajíce nám taky moc nepřály (5 minut před koncem vytahuje faul asi 3 m ve vápně hostí na hranici pokutového území). A tak derby končí nervózně bitkou ve vápně Jiviny . Musíme zde poznamenat , že na posledních 10 minut zápasu nastoupil i trenér Jiviny Hajlich.

Sestava: : Šverma , Wlczek (80. Váňa) , Kamenický , Houžvic Jar. , Tremmel M., Ouředník (K) (60.Šimek), Hrdina , Košek , Troják (65.Štěrba) , Smetana , Šumera.

Naše branky: 23. Košek (Kamenický) 1:2, 62. Hrdina (trestný kop) 2:4, 63. Hrdina (Smetana) 3:4.


Vytvořil Ivan Merta |-_-| 2004 ©
mertaivan@seznam.cz